A dokumentum szerint a megkérdezett 1500 nő 52 százaléka mondta azt, hogy zaklatták már a munkahelyén. Harmaduk vált kellemetlen viccek tárgyává, negyedüket tapogatták. Frances O'Grady, a TUC vezetője szerint az érintett nők szégyellik és megfélemlítve érzik magukat. A BBC Radio 4 adásában O'Grady megbotránkozásának adott hangot amiatt is, hogy csak kevés nő érzi úgy, hogy a főnöke megfelelően kezeli a zaklatás kérdését.
"A munkahelyi szexuális zaklatásnak sokféle formája lehet a kolléga szexuális életéről szóló kellemetlen vicceken át a nem kívánt érintésekig, ölelésekig, csókokig, de akár a szexuális szívességek kéréséig" - fejtette ki Frances O'Grady.
Az országos hálózattal rendelkező Citizen Advice tanácsadó-segélyszolgálat szerint a szexuális diszkrimináció akkor a leggyakoribb, amikor egy alkalmazott előléptetést vagy rugalmas munkaidőt szeretne, illetve a leépítésekről és a továbbképzésekről szóló döntések idején.
A TUC felméréséből kiderült: az áldozatok 79 százaléka mondta, hogy nem jelentette az ügyet a munkáltatónak. Huszonnyolc százalékuk amiatti félelméből, hogy ez árthatna a munkahelyi kapcsolatainak, 24 százalék azért, mert úgy érezte, nem hinnének neki, 20 százalék a szégyenérzet miatt, 15 százalék pedig a karrierkilátásait féltve.
A munkahelyükön szexuálisan zaklatott nők aránya a legfiatalabb alkalmazottak között a legmagasabb. A felmérésbe bevont 138 tizennyolc és huszonnégy év közötti nő 63 százaléka számolt be szexuális zaklatásról. A fiatal nőket amúgy is gyakran kedvezőtlen szerződési feltételekkel foglalkoztatják, "kulimunkát" végeztetnek velük, ami a TUC szerint csak tovább növeli kiszolgáltatottságukat.
A jelentés elkészítésében részt vevő Everyday Sexism Project érdekvédő szervezet alapítója szerint sokan úgy gondolják, hogy Nagy-Britanniában már a múlté a munkahelyi zaklatás. "Valójában azonban nagyon is virul és több tízezer nő életére van hatással" - mondta Laura Bates.